Kuchnia gastronomiczna i Kuchnia australijska

Kuchnia gastronomiczna i Kuchnia australijska
1 vote, 4.00 avg. rating (56% score)

Kuchnia australijska i kuchnia gastronomiczna

Czy kuchnia australijska jest zdrowa?

Najważniejszą cechą kuchni australijskiej jest jej różnorodność. Odkąd do Australii zaczęli napływać imigranci, dość typowa gastronomia zamieniła się w prawdziwy festiwal smaków, inspirowany wieloma różnymi kulturami. Czy jest to jednak kuchnia zdrowa? Oczywiście! Australia wręcz słynie z potraw nie tylko smacznych, ale właśnie korzystnych dla zdrowia, ponieważ składają się one w dużej mierze z owoców morza, ryb (zwłaszcza na zachodzie kraju) i chudego mięsa. Innymi słowy: jest to kuchnia gastronomiczna, która całymi garściami czerpie z dość nietypowego położenia tego kraju.

Warto wspomnieć, że – poza zdrowymi potrawami – Australia to również zdrowe wino. Podobnie bowiem jak we Francji, tak i tam znajdziemy mnóstwo winnic produkujących alkohole w oparciu o bardzo tradycyjne receptury. Dzięki temu kuchnia australijska staje się jeszcze przyjaźniejsza dla zdrowia. Podsumowując więc, jeżeli ktoś lubi nie tylko zjeść dobrze, ale i zdrowo, nie powinien przejść obojętnie obok australijskiej restauracji (choć takowych jest w Polsce wyjątkowo mało).

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: biceps 34cm, wałki pa66, osb stopfire, kreda sisa, złomowanie auta tarnobrzeg, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, zerwany triceps, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, glutamina katowice, Fotoprzekaźnik Sick, Szamba Betonowe Brzozów

Back to Top