Jaki komputer będzie odpowiedni dla seniora?

Jaki komputer będzie odpowiedni dla seniora?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_informatyka51.jpgWykluczenie cyfrowe to problem, który dotyka zwłaszcza starszą część społeczeństwa. W świecie technologii cyfrowych, komputerów, laptopów i sieci społecznościowych nie wszyscy z jednakową łatwością się odnajdują. Osoby starsze często nie potrafią obsłużyć urządzeń, bez których ich wnuczkowie nie wyobrażają już sobie życia.

Przy odpowiednim podejściu, odrobinie chęci i samozaparcia oraz niewielkiej pomocy kogoś bardziej obytego w nowych technologiach także i seniorzy mogą doskonale się w ten cyfrowy świat wprowadzić. O ile mają odpowiedni dla siebie sprzęt i oprogramowanie. Komputery dla seniorów powinny być wyposażone w zupełnie inny zestaw aplikacji niż choćby urządzenia dla graczy, grafików czy programistów. Można też wykorzystać ułatwienia interfejsu użytkownika, jakie oferują systemy operacyjne.

Prawdopodobnie dla osób starszych inna powinna być też konfiguracja systemu i inne ustawienia pulpitu. Im mniej opcji będzie do wyboru, im mniej aplikacji na pulpicie, tym łatwiej seniorom będzie się w tym wszystkim połapać.

Ciekawe wpisy tematyczne o gotowaniu online:

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: , , , , , , , , , ,

Back to Top